Przeniesienie na bezpieczny serwer https – możliwe problemy z pobieraniem artykułów

Trwają obecnie prace nad przeniesieniem elementów naszej strony na bezpieczny serwer, które pozwolą nam na dalszy rozwój naszego serwisu, a Państwu dodatkowe bezpieczeństwo i pewność co do naszej zawartości.

Niestety mogą pojawić się przejściowe problemy z pobieraniem części, szczególnie starszych artykułów. Mamy nadzieję jak najszybciej uporać się z problemem, a za zaistniałe utrudnienia – przepraszamy.

Redakcja Fizjoterapii Polskiej i wydawnictwa DJ Studio.

Numery DOI dostępne dla starszych artykułów

Jako wydawnictwo zostaliśmy członkiem amerykańskiego stowarzyszenia Crossref, dzięki temu możemy już nadawać numery DOI naszym artykułom. Wszystkie przyszłe (od numeru 5/2022) będą już taki mieć automatycznie. W przypadku wcześniejszych – jeśli autorzy są zainteresowani – proszę o kontakt e-mailowy na adres sekretariat@fizjoterapiapolska.pl. Koszt nadania numeru DOI (tylko artykuły z lat 2006-2022) to 30 zł.

Med vs fake

ZAPOWIEDŹ

Zapraszamy do udziału online w bezpłatnej konferencji naukowej organizowanej w ramach Projektu „Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego”, kierowanej do ekspertów ze środowisk naukowych, akademickich, medycznych, psychologii społecznej, nowoczesnych technologii w zakresie medycyny, mediów oraz innych osób zainteresowanych tą tematyką.

Wydarzenie odbędzie się 20 września 2022 roku, w godzinach 9:00 – 16:00. Udział online nie wymaga rejestracji, a zapis video na żywo dostępny będzie na stronie Projektu:  www.medfake.pl

 

Konferencja będzie składała się z czterech paneli dyskusyjnych, tworzących interdyscyplinarną platformę wymiany informacji, łączącą medycynę, psychologię społeczną oraz nowoczesne technologie. Problematyka dyskusji dotyczyć będzie zagadnień związanych z komunikacją i promocją wiedzy opartej o dowody naukowe oraz promowaniem zdolności weryfikacji informacji medialnych poprzez konsultacje z autorytetami w danej dziedzinie. Wskazane zagadnienia są niezwykle istotne, w obliczu trendu malejącego zaufania społecznego wobec osiągnieć medycyny w zakresie szczepień ochronnych, wynikającego z dostępu do nieprawdziwych informacji typu „fake news”, dystrybuowanych przez nierzetelne źródła.

W jakim stopniu dezinformacja naukowa stanowi jedno z kluczowych wyzwań ludzkości, a w jakim to przejściowy problem z zakresu komunikacji i mediów? Coraz więcej pacjentów odmawia szczepień podstawowych. Czym kierują się „antyszczepionkowcy” i jakich argumentów używać, aby skutecznie porozumieć się z tą grupą społeczną? Dlaczego kwestia szczepień podlega polityzacji? Te i inne tematy podejmowane są przez środowisko naukowe i stanowią przedmiot dyskusji w ramach Projektu Med-Fake, który zaprezentowany zostanie podczas konferencji.

Zakres merytoryczny konferencji będzie podzielony na cztery główne obszary:

  • Program szczepień ochronnych – analiza stanu faktycznego, szanse i wyzwania
  • Szczepienia i społeczeństwo: moralność, wpływ społeczny i myślenie spiskowe
  • Jak współcześnie skutecznie promować szczepienia?
  • Dezinformacja naukowa – zagrożenie cywilizacyjne, czy chwilowy epizod?

Głównym celem projektu jest podniesienie zaufania do szczepień ochronnych w Polsce poprzez opracowanie narzędzi skłaniających pacjentów do odrzucenia nieprawdziwych twierdzeń medycznych w zakresie szczepień.

Organizatorami jest konsorcjum uczelni: Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Uniwersytet SWPS, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Projekt finansowany jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” Gospostrateg II. 

Podczas wydarzenia, równolegle, będzie się odbywała również konferencja prasowa, gdzie przekazane zostaną aktualne informacje, dotyczące tematyki szczepień ochronnych. Do udziału w konferencji prasowej zapraszamy dziennikarzy. Zgłoszenie wymaga przesłania prośby o akredytację dziennikarską.

Strona projektu: www.medfake.pl

Rejestracja i akredytacje dziennikarskie: konferencja@szczepienia-cmkp.pl

Zmiana regulaminu i cennika

Szanowni Państwo,

ze względu na stale wzrastające koszty prowadzenia czasopisma oraz konieczność dostosowania części zapisów regulaminu do rozwoju korespondencji elektronicznej zmuszeni byliśmy zmienić od 1 lutego 2022 regulamin przesyłania prac.

Stałe od 2014 roku ceny przygotowania artykułów do druku od 1 lutego zostały podniesione o 50 zł w każdym wariancie. Mamy nadzieję, że pokryje to choć częściowo koszty wynikające z Polskiego Ładu oraz inflacji (w tym kosztów energii).

Pozostałe zmiany dotyczą:

  • urealnienia sposobu wysyłanych prac (opcja wysłania elektronicznie lub papierowo, a nie jak dotąd – w obu wersjach, czego od lat już i tak nie praktykowaliśmy);
  • publikacji wyłącznie imienia, nazwiska i adresu e-mail autora do korespondencji w treści artykułu;
  • usystematyzowania formatów nadsyłanych plików;
  • dodania cennika wariantów dłuższych prac.

Wszystkie powyższe zmiany dotyczą wyłącznie artykułów przesłanych od dnia 1 lutego 2022 r. W przypadku artykułów przesłanych wcześniej, procedowanych obecnie, a opublikowanych po 1 lutego 2022 r. – obowiązuje cennik z lat ubiegłych.

Lista MEiN 2021 i ICML 2020

Fizjoterapia Polska znajduje się na najnowszej liście Ministerstwa Edukacji i Nauki z dotychczasowymi 20 punktami. Natomiast niewielki wzrost uzyskaliśmy na Index Copernicus Master List (za 2020 rok) uzyskując 115,68 punkta.

Sklep już działa (12.07.21)

Od dziś, 12 lipca 2021 znów działa nasz sklep internetowy. Nadal jednak jest uzupełniany o kolejne pozycje (książki, czasopisma i artykuły). Powoli zaczniemy też łączyć sklep ze stroną (przekierowanie do zakupu pojedynczych artykułów).

Do końca lipca 2021, zgodnie z zapowiedziami z czerwca, wszystkie funkcjonalności powinny już działać prawidłowo.

Pozdrawiamy, wydawnictwo DJ Studio

Od 31 lipca 2019 Fizjoterapia Polska ma 20 pkt MNiSW

Na liście ogłoszonej przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Fizjoterapia Polska otrzymała 20 punktów. Znajdujemy się pod numerem 22425. Lista liczy 29037 tytułów z całego świata i obejmuje wszystkie dziedziny nauki
W 2015 roku publikujący naukowcy mogli w FP uzyskać 6 punktów, a od 2016 do 31 lipca 2019 – 10.