Calendar

Gru
5
czw
XVII Kongres Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii @ Hotel Fabryka Welny, Grobelna 4, Pabianice, Poland
Gru 5 – Gru 7 całodniowy
{:pl}XVII Kongres Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii{:}{:en}17th Congress of Polish Society of Physiotherapy{:}{:zh}17波蘭物理治療學會{:} @ Hotel Fabryka Welny, Grobelna 4, Pabianice, Poland

W 2019 roku odbędzie się Kongres Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. W pabianickim hotelu Fabryka Wełny już po raz szósty będziemy mieli przyjemność gościć fizjoterapeutów i lekarzy związanych z rehabilitacją, którzy przedstawią liczne wykłady i plakaty naukowe. Przeprowadzone zostaną liczne warsztaty praktyczne, a uczestnicy będą mogli także zwiedzić wystawę sprzętu rehabilitacyjnego.

Jesteśmy przekonani, że tegoroczna edycja będzie wyjątkowa. Będziemy w trakcie Kongresu wybierać nowe władze Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, które jako jedyne reprezentuje Polskę w Światowej Konfederacji Fizjoterapii (m.in. w Zarządzie ER-WCPT), więc będzie to wybór osób, które mogą polskich fizjoterapeutów nadal godnie reprezentować na międzynarodowym forum.

Będziemy też obchodzić 20 rocznicę piastowania funkcji prezesa Zarządu Głównego PTF przez dr. Marka Kiljańskiego. Były to lata, w których fizjoterapia stała się ważnym zawodem medycznym, między innymi dzięki ustawie o zawodzie fizjoterapeuty, którą Prezes Marek Kiljański, Wiceprezesi Jan Szczegielniak i Zbigniew Śliwiński wraz z posłem Dariuszem Dziadzio w lipcu 2014 roku wnieśli do laski marszałkowskiej.

W miarę zbliżania się do terminu Kongresu będziemy na bieżąco informować o tym, co ważnego i ciekawego jeszcze będzie miało miejsce w Pabianicach.

Mamy nadzieję, że będziecie Państwo z nami także i w tym roku. Zapraszamy w grudniu do Pabianic!!!